Logo van Veendam 1894
voetbalvereniging Veendam 1894
Koninklijke Erepenning houder van de Koninklijke Erepenning sinds 1994
deze site wordt gesponsord en beheerd door
Webhosting en -beheer door Riafragma
   home       uitslagen       programma       organisatie       senioren       jeugd       sponsors       clubmagazine       contact   

Editie juni 2005

De Geel Zwarte is ook online te lezen. Hieronder staan de artikelen van de editie van juni 2005. Klik op een link om het volledige artikel te lezen.

Oud Veendamartikel lezen
AGOVV succesvol op Siewert Snijder toernooiartikel lezen
Samenwerking met BV Veendamartikel lezen
E4 kort en bondigartikel lezen
Verzoekjeartikel lezen
VEENDAM 1894 D1artikel lezen
Vrijwilliggersavond bijzonder geslaagdartikel lezen
Wel en wee van het G-voetbalartikel lezen
F2 is het meest onvoorspelbare team van 2004-2005artikel lezen
E3 heeft leerzaam seizoen achter de rugartikel lezen
C3 beter dan verwachtartikel lezen
C1 deed lekker meeartikel lezen
B1 degradeert op slotdag competitieartikel lezen
Open brief aan spelers van de F1artikel lezen
Wisselend seizoen Veendam 1894 C2artikel lezen
F4 is gegroeidartikel lezen

Vrijwilligersavond wederom een doorslaand succes

De eenmaal in de twee jaar gehouden vrijwilligersavond van zaterdag 21 mei was wederom een doorslaand succes. Vanwege het vroege aanvangsuur hadden de meeste bezoekers wel al door dat er waarschijnlijk weer een spel op en rond het sportpark zou worden gehouden. Voorzitter Kees Hoogstraten opende de avond met een rede over vrijwilligerswerk en met name hoe zeer het bestuur in zijn sas is met de grote schare vrijwilligers die Veendam 1894 nog steeds heeft. Echter, halverwege zijn speech werd Kees onderbroken door een veldwachter van dienst, die voor de aanwezigen een alarmerende boodschap in petto had: "Er is een clown ontsnapt. Pas daarvoor op als u straks naar buiten gaat!"

Daarna gaf Rob Jager tekst en uitleg over een door hem zelf ontworpen gezelschapsspel: de aanwezige vrijwilligers met aanhang werden in 7 teams verdeeld, waarna ieder team de velden opging op zoek naar monniken, die allen één vraag stelden. Iedere goede vraag werd beloond met een ballon. De bedoeling was dat er 7 ballonnen moesten worden verzameld. Echter, de moeilijkheid was dat de ballonnen door de ontsnapte clown lek geprikt konden worden. Winnaar was het team dat het snelst met de zeven ballonnen terug zou zijn in de kantine. Daarna ontspon zich op de 'De Langeleegte' het grote gevecht om de ballonnen. Tijdens het spel bleek de clown van dienst razend snel en torpedeerde onder grote hilariteit en schrik menig ballon. Na afloop had de jury het niet gemakkelijk omdat achteraf bleek dat een team niet volgens de regels had gespeeld en strafminuten cadeau kreeg. Daardoor eindigden twee teams op de eerste plaats en was een 'verlenging' noodzakelijk. De jury besliste in al zijn wijsheid dat ieder team een lid diende af te vaardigen die vervolgens de opdracht kreeg om zo snel mogelijk een ballon op te blazen. Het teamlid dat als eerste de ballon zou laten knappen zou als winnaar worden uitgeroepen. En zo geschiede.

Daarna kondigde spreekstalmeester Peter Feiken het buffet aan, waarna Harry's One Man's Band de muzikale noot begon in te vullen. Na een aarzelend begin gingen de eerste beentjes los en was de dansvloer regelmatig gevuld met swingende vrijwilligers. Ook op een avond als deze waren er uiteraard vrijwilligers in touw. Harry Schreuder zette het viertal in het zonnetje. Toen de eenmansband er na middernacht mee stopte vonden achtereenvolgens Harm Hensens en Ko Kruize het de hoogste tijd worden om een lied voor de aanwezigen te zingen. Met overgave en uit volle borst slingerde het tweetal hun muzikale verbaliteiten de zaal in. De aanwezigen konden het waarderen maar waren er wel over eens dat het een goede keus was geweest om Harm en Ko niet de hele avond voor hun rekening te laten nemen. Ook niet over twee jaar! (JR)